Урок української мови (відкритий) 01.02.2019
8 клас
Вчитель: Галушко Т.В.
Тема. Однорідні члени речення. Узагальнювальні слова при
них, розділові знаки при однорідних членах речення.
Мета: формувати вміння правильно ставити розділові знаки при
однорідних членах речення і обґрунтовувати їх, розвивати
творчі навички складати речення з однорідними членами та
використовувати їх в усному та писемному мовленні,
виховувати любов до України, до її природи.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційний момент.Емоційна підготовка до сприймання навчального матеріалу
Учитель. Добрий день, діти. Олександр Дюма,великий французький письменник, коли чекав гостей, у гардеробі вішав табличку з написом: «Отут, разом із одягом залишайте свій поганий настрій». Мені б хотілося,щоб і ви залишили весь негатив, якщо такий є, за дверима класу і налаштувалися на роботу.
II.Актуалізація опорних знань.
1.Мовна розминка (повторення теоретичних знань)
Гра «Так» чи «Ні»:
1.Однорідні члени речення відповідають на одне і те ж питання (так)
2.Однорідні члени можуть виконувати синтаксичну роль тільки головних членів речення (так)
3.Однорідні члени не можуть супроводжуватися узагальнювальними словами (ні)
4.Однорідні члени можуть поєднуватися сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком (так)
5.Однорідні члени вимовляються з інтонацією переліку,протиставлення (так)
6.Вони є поширені й непоширені (так)
7. Між однорідними членами існують єднальні та протиставні відношення (так)
8.Для речень із узагальнювальними словами при однорідних членах характерні такі розділові знаки: двокрапка, тире, двокрапка й тире (так)
9.Між неоднорідними означеннями ставиться кома (ні)
10.Узагальнювальні слова виступають тим членом речення,що й однорідні члени речення (так)
11.Просте речення з однорідними членами є ускладненим (так)
12.Кома завжди ставиться при однорідних членах, які поєднані єднальним сполучником і (ні)
III- Оголошення теми та мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми ознайомимось із словами, які узагальнюють ОЧР, тобто з узагальнюючими словами.
Ця тема нам необхідна для вивчення, щоб на самостійних та контрольних роботах ви правильно розставляли розділові знаки.
IV.Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником.
С. 293,Вправа 334 – колективно
Пояснення вчителя (біля дошки)
Повторення правил учнями.
V- Закріплення ЗУН
Робота за підручником.
Вправа 335 (колективно) – висновок
Вправа 336 ( біля дошки) – висновок
Вправа 337 ( самостійно) – перевірка – висновок
Вправа 340 ( самостійно) –перевірка – висновок
VI. Узагальнення і систематизація ЗУН
Бесіда
-Яку тему ми вивчали на сьогоднішньому уроці?
-Чому вивчення цієї теми нам є необхідним?
- що було складним на уроці?
VII-Підсумок уроку
Оцінювання
VIII. Домашнє завдання.
Вивчити правила с. 194 + впр. 339.
8 клас
Вчитель: Галушко Т.В.
Тема. Однорідні члени речення. Узагальнювальні слова при
них, розділові знаки при однорідних членах речення.
Мета: формувати вміння правильно ставити розділові знаки при
однорідних членах речення і обґрунтовувати їх, розвивати
творчі навички складати речення з однорідними членами та
використовувати їх в усному та писемному мовленні,
виховувати любов до України, до її природи.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок
Хід уроку
І. Організаційний момент.Емоційна підготовка до сприймання навчального матеріалу
Учитель. Добрий день, діти. Олександр Дюма,великий французький письменник, коли чекав гостей, у гардеробі вішав табличку з написом: «Отут, разом із одягом залишайте свій поганий настрій». Мені б хотілося,щоб і ви залишили весь негатив, якщо такий є, за дверима класу і налаштувалися на роботу.
II.Актуалізація опорних знань.
1.Мовна розминка (повторення теоретичних знань)
Гра «Так» чи «Ні»:
1.Однорідні члени речення відповідають на одне і те ж питання (так)
2.Однорідні члени можуть виконувати синтаксичну роль тільки головних членів речення (так)
3.Однорідні члени не можуть супроводжуватися узагальнювальними словами (ні)
4.Однорідні члени можуть поєднуватися сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком (так)
5.Однорідні члени вимовляються з інтонацією переліку,протиставлення (так)
6.Вони є поширені й непоширені (так)
7. Між однорідними членами існують єднальні та протиставні відношення (так)
8.Для речень із узагальнювальними словами при однорідних членах характерні такі розділові знаки: двокрапка, тире, двокрапка й тире (так)
9.Між неоднорідними означеннями ставиться кома (ні)
10.Узагальнювальні слова виступають тим членом речення,що й однорідні члени речення (так)
11.Просте речення з однорідними членами є ускладненим (так)
12.Кома завжди ставиться при однорідних членах, які поєднані єднальним сполучником і (ні)
III- Оголошення теми та мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми ознайомимось із словами, які узагальнюють ОЧР, тобто з узагальнюючими словами.
Ця тема нам необхідна для вивчення, щоб на самостійних та контрольних роботах ви правильно розставляли розділові знаки.
IV.Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником.
С. 293,Вправа 334 – колективно
Пояснення вчителя (біля дошки)
Повторення правил учнями.
V- Закріплення ЗУН
Робота за підручником.
Вправа 335 (колективно) – висновок
Вправа 336 ( біля дошки) – висновок
Вправа 337 ( самостійно) – перевірка – висновок
Вправа 340 ( самостійно) –перевірка – висновок
VI. Узагальнення і систематизація ЗУН
Бесіда
-Яку тему ми вивчали на сьогоднішньому уроці?
-Чому вивчення цієї теми нам є необхідним?
- що було складним на уроці?
VII-Підсумок уроку
Оцінювання
VIII. Домашнє завдання.
Вивчити правила с. 194 + впр. 339.
Комментариев нет:
Отправить комментарий