воскресенье, 10 ноября 2019 г.

День української писемності та мови 2019

У п'ятницю, 8 листопада, у Виноградненському НВК було проведено годину спілкування до Дня української писемності та мови.
Учениці 9 класу, Борисенко Софія та Івченко Катерина, виступили з невеликими доповідями, де розповіли про історію виникнення цього свята.
після виступу учениць, присутні на годині спілкування переглянули презентацію.
по завершенню свята учні школи відгадували загадки та пояснювали значення прислів'їв. Загадки та скоромовки
Після години спілкування учні відвідали бібліотеку, де була виставка книг, присвячена Дню писемності та мови.



четверг, 10 октября 2019 г.

Перший урок 2019-2020 н.р.


Перший урок
6 клас
вчитель: Галушко Т.В.
Тема: УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА
Мета: поглибити знання учнів про історію, природні ресурси, культурну
спадщину України; формувати культуру взаємовідносин між людьми, повагу дотрадицій і звичаїв українського народу; виховувати почуття патріотизму;
сприяти розвитку пізнавального інтересу, любов до природи.
Обладнання та оформлення: Державний Прапор України; класна
кімната (зал) прикрашена повітряними кульками, елементами народної
символіки; проектор, комп’ютер; записи музики, відеоролики: «Небесна сотня»,мультимедійна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Учні розташовуються в класній кімнаті. Лунає пісня про Україну.
ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності учнів.
Вчитель:
Добрий день, мої любі діти!
Я щаслива зустріти вас.
Хай вам радісно сонечко світить
Й будемо вчитися…
 В добрий і мирний  час!
Під музичний супровід пісні « Моя Україна» учениці читають вірш «Ти єдина,Україно!»
Учениця 1:
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу
Володарка земель і вод -
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.

Учениця 2:
І козаки, й стрільці січові
За тебе гинули в полях.
У небесах сузір'я Лева
Нам світить на Чумацький Шлях.
Стражденна чаєчко-небого,
Єдині два твої крила.
Виходим, нене, у дорогу,
Аби ти вільною була.
Нехай ніхто не половинить
Твоїх земель, не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна!
           
3. Повідомлення теми уроку.
Є слова, які народжуються для того, щоб торкнути найніжніші струни душі людської. До таких слів належить найрідніше для кожного з нас слово – Україна.
           - Що для вас означає слово «Україна»? Які асоціації і уявлення викликають у вас із цим словом? (Домівка, родина, вулиця, бабуся, стежка, дідусь, поле, тато, річка, мама, синій гай, ліси,  небо, сонце, дощик, сніг)
                -     Діти, що ж таке Батьківщина?
        (Відповіді дітей: рідна хата, тато і мама, сади, поля, ріки, наша пісня,            наша мова, гаї, луги, молитви щоденні, сонечко, квіти і т.д.)
У кожної людини є велика Батьківщина—країна, де вона народилася. Наша держава називається Україною. Вона має славну і давню історію, прекрасну мову і високу культуру. Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню колисанку, а потім народну пісню, вперше пішла стежкою до школи.
— Тема нашого уроку: «Україна єдина країна».
 (Тема написана на дошці)
IV. Основна частина
Учитель: У цьому році ми відзначили 23 роки з того часу, як Україна стала незалежною державою. Історично становлення нашої країни відбувалося протягом багатьох віків. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на незалежність.
Сьогодні ж 1991 рік вписано в новітню історію України, як час, з якого почалася нова сторінка розвитку державності. Проте важливо пам’ятати історичні постаті та події для того, щоб не забувати про шлях, який довелося подолати українській державі у своєму становленні.
– Подивіться, будь ласка, у вікно: шепоче замріяний вітер слова
кохання річці синьоокій, а день стоїть у шелестах золота та яскравих кольорах осінніх квітів. Обнялися голубе небо і пожовкле колосся безкраїх степів. Такою ми бачимо під вересневим сонцем нашу неньку – Україну. Вона горда від того, що зуміла виховати людей, здатних об’єднатися на Майдані, здобути волю, вибороти справедливість. Ми заявили про себе, як про велику націю, гідну зайняти достойне місце у світовій спільноті.
Трагічні події в Україні, починаючи з листопада минулого року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна сотня».
(Демонстрація відеофрагменту «Небесна сотня»)
Учитель: – Вшануємо їх пам’ять хвилиною мовчання.
- Поясніть як ви розумієте цей вислів «Україна - єдина країна».?
- Чому хтось хоче розділити наші землі, роз’єднати народ?
- Назвіть обласні центри України.
- Скільки їх є разом?
І ще у складі нашої держави є Автономна Республіка Крим.
Кожен пишається своєю рiдною землею. Завжди хоче сказати про неї найкраще. Що ви знаєте про Україну?
Учитель: А зараз ми проведемо вікторину «Чи знаєте ви Україну?»
1. У якій півкулі знаходиться на карті наша Батьківщина? (У східній).
2. На якому материку ми живемо? (Євразія).
3. Коли країна проголосила свою незалежність? (24 серпня 1991 року).
4. Де знаходяться географічний центр Європи? (На території України в
Закарпатській області поблизу с. Ділове).
5. Як називається найвища вершина Карпат? (Гора Говерла, 2061 м).
6. Яка найбільша річка в Україні? (Дніпро).
7. Як називається столиця України? (м. Київ).
8. Яке найбільше озеро в Україні? (озеро Сасик).
9. Найголовнiший майдан нашої країни. (Майдан Незалежності.)
10.Кого називають Кобзарем України? (Т.Г.Шевченка.)
11. Що святкують українцi 28 червня? (день Конституції.)
12. Основний закон України. (Конституцiя.)
13.Державна мова України. (Українська.)
14. Найголовнiша пiсня країни. (Гiмн.)
15. Хто автор слiв Гiмну України? (Чубинський.)
Учитель: – Україна – одна з найбільших держав Європи. За офіційною
статистикою на 1 січня 2014 року в Україні проживає 45,5 мільйонів осіб. За
цим показником Україна займає 29 місце у світі. Оскільки це велика країна, то живуть у ній люди різних національностей. Поряд з українцями на території України проживають представники понад 100 національностей.
Завдання: Здійсніть уявно подорож містами України і скажіть, хто вас зустріне:
у Києві – (киянин);
у Кіровограді – (кіровоградець);
у Харкові –(харків’янин);
у Львові – (львів’янин);
у Сумах – (сумчанин);
у Донбасі – (донбасівець);
в Одесі – (одесит);
у Чернівцях – (чернівчанин);
у Чернігові – (чернігівець);
у Полтаві – (полтавчанин).
Учитель: – Слава країни – це не лише її територія, мова, природні
багатства, а головне – люди, які своїми здобутками прославляють країну на весь світ. Слід згадати найвидатніших з-поміж тих, чиї імена назавжди увійшли в історичну пам’ять, у душу народу українського.
1)    Тарас Григорович Шевченко – український поет, філософ, письменник,
графік, художник, політик, громадський діяч, і, як кажуть самі українці,
духовний батько сучасного українського народу.
2)    Григорій Сковорода – педагог, поет, просвітитель, філософ, автор
трактатів, байок, пісень.
3)    Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба»,
«Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер і оперет.
4)    Михайло Грушевський – історик, організатор української науки,
професор, автор ілюстрованої історії України.
5)    Борис Патон всесвітньо відомий вчений у сфері металургії і технології
металів, академік, президент Національної АН України, автор технології
зварювання тканин.
6)    Ігор Тамм – видатний фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з
фізики. Його дитинство пройшло у Єлисаветграді (нині Кіровоград), закінчив
Єлисаветградську чоловічу гімназію (1913 р.).
7)    Микола Амосов – видатний український лікар, учений у сфері серцево-
судинної хірургії, біокібернетик.
8)    Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, Герой України.
Відомі українські спортсмени:
Сергій Бубка (стрибки з жердиною), Лілія Подкопаєва (спортивна
гімнастика), Оксана Баюл (фігурне катання), Яна Клочкова (плавання), Олег
Блохін і Андрій Шевченко (футбол), Ірина Дерюгіна і Ганна Безсонова (художня
гімнастика), брати Віталій та Володимир Клички, Василь Ломаченко і
Олександр Усик (боксери).
Учитель: – У прислів’ях, приказках, крилатих виразах втілені моральні
цінності українського народу, які живуть сотні років та висвітлюють найвищу
мудрість – як бути Людиною.
– А зараз ми проведемо конкурс «Дерево мудрості».
(На гілках виробленого з паперу дерева висять незакінчені прислів’я.
Учням пропонуємо закінчити їх).
«Без верби і калини…» (немає України).
«Людина без рідної землі…» (як соловей без гнізда).
«За рідний край…» (життя віддай).
«Та земля мила…» (де мати народила).
«За народ і волю…» (віддамо життя і долю).
«Жити – …» (Вітчизні служити).
«Нема на світі другої України…» (немає другого Дніпра).
Підсумок уроку
- Яким буде майбутнє країни залежить від кожного з нас. Батьківщина, як мати, одна. Ми повинні дбати про неї, щоб вона була багатою, квітучою, яскравою. А для цього нам треба любити її, плекати, захищати. Ви, діти, повинні рости розумними, роботящими, щоб перетворити рідну державу на країну ваших мрій.
(Демонстрація відеофрагменту «Україна прекрасна»)
Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити під мирним небом України і не допустити війни здійсниться обов'язково.
Наша країна - наша єдина Україна
В кожнім суспільстві потрібен лад,
Злагода, співіснування.
І зацвіте вся земля, мов сад,
Радісним буде світання.

вторник, 5 марта 2019 г.

Шевченківські дні

04 березня у Виноградненському НВК розпочався тиждень, присвячений творчості Тараса Григоровича Шевченка.
На лінійці було оголошено план тижня.
05 березня учні початкових класів малювали малюнки до віршів Шевченка.
Старші класи брали участь у конкурсі "Конкурс читців віршів Т.Г.Шевченка".
06 березня учні школи принесли заповнені  вікторини "Життя та творчість Шевченка".
У тижні "Шевченківські дні" брали участь учні школи:
Яцук Максим 2 кл.
Кротенко Артем 3 кл.
Романенко Анастасія 3 кл
Кучмак Кирило 5 кл.
Єрмакова Олександра 5 кл.
Стукало Денис 9 кл.
Затхей Тетяна 9 кл.
Левченко Надія 9 кл.




пятница, 1 февраля 2019 г.

Урок української мови (відкритий) 01.02.2019
8 клас
Вчитель: Галушко Т.В.
Тема. Однорідні члени речення. Узагальнювальні слова при
  них, розділові знаки при однорідних членах речення.
Мета: формувати вміння правильно ставити розділові знаки при
  однорідних членах речення і обґрунтовувати їх, розвивати
творчі навички складати речення з однорідними членами та
використовувати їх в усному та писемному мовленні,
виховувати любов до України, до її природи.
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок
Хід уроку
    І. Організаційний момент.Емоційна підготовка до сприймання навчального матеріалу
Учитель. Добрий день, діти. Олександр Дюма,великий французький письменник, коли чекав гостей, у гардеробі вішав табличку з написом: «Отут, разом із одягом залишайте свій поганий настрій».  Мені б хотілося,щоб і ви залишили весь негатив, якщо такий є, за дверима класу і налаштувалися на роботу.
II.Актуалізація опорних знань.
 1.Мовна розминка (повторення теоретичних знань)
Гра «Так» чи «Ні»:
1.Однорідні члени речення відповідають на одне і те ж питання (так)
2.Однорідні члени можуть виконувати синтаксичну роль тільки головних членів речення (так)
3.Однорідні члени не можуть супроводжуватися узагальнювальними словами (ні)
4.Однорідні члени можуть поєднуватися сполучниковим, безсполучниковим і змішаним зв’язком (так)
5.Однорідні члени вимовляються з інтонацією переліку,протиставлення (так)
6.Вони є поширені й непоширені (так)
7. Між однорідними членами існують єднальні та протиставні відношення (так)
8.Для речень  із узагальнювальними словами при однорідних членах характерні такі розділові знаки: двокрапка, тире, двокрапка й тире (так)
9.Між неоднорідними означеннями ставиться кома (ні)
10.Узагальнювальні слова виступають тим членом речення,що й однорідні члени речення (так)
11.Просте речення з однорідними членами є ускладненим (так)
12.Кома завжди ставиться при однорідних членах, які поєднані єднальним сполучником і (ні)
III- Оголошення теми та мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми ознайомимось із словами, які узагальнюють ОЧР, тобто з узагальнюючими словами.
Ця тема нам необхідна для вивчення, щоб на самостійних та контрольних роботах ви правильно розставляли розділові знаки.
IV.Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником.
С. 293,Вправа 334 – колективно
Пояснення вчителя (біля дошки)
Повторення правил учнями.
V- Закріплення ЗУН
Робота за підручником.
Вправа 335 (колективно) – висновок
Вправа 336 ( біля дошки) – висновок
Вправа 337 ( самостійно) – перевірка – висновок
Вправа 340 ( самостійно) –перевірка – висновок

VI. Узагальнення і систематизація ЗУН
Бесіда
-Яку тему ми вивчали на сьогоднішньому уроці?
-Чому вивчення цієї теми нам є необхідним?
- що було складним на уроці?

VII-Підсумок уроку
Оцінювання
VIII. Домашнє завдання.
Вивчити правила  с. 194 + впр. 339.

воскресенье, 27 января 2019 г.

"Яка професія найкраща і чому?"

Згідно з річним планом школи у Виноградненському НВК було проведено захід (25.01.2019р.) " Яка професія найкраща і чому?".
За тиждень до проведення заходу учні школи, 5-9 класи, малювали малюнки та писали твори на задану тему.
Захід було заплановано та проведено в такій послідовності:
1. Організація аудиторії.
2. Повідомлення теми та мети заходу.
3. Основний етап роботи.
3.1. Анкетування учнів "Професія моїх батьків"
3.2. Гра "Ланцюжок професій"
3.3. Гра "Най-най..."
3.4. Загадки "Відгадай професію"
4. Нагородження учнів, які написали найкращі твори та намалювали найкращі малюнки.
Серед учнів, які писали твори, найкращими виявились:
5 клас - Кучмак Кирило
6 клас - Вербицька Дар'я
7 клас - Яцук Сергій, Набока Олександр
8 клас - Борисенко Софія
9 клас - вирішили нагородити весь клас за роздуми учнів цього класу - Гудко Катерина, Левченко Надія, Затхей Тетяна, Стукало Денис. 
Кожен з нагороджених учнів отримали солодкі призи.
Захід справив на учнів добре враження, завдяки йому у дітей виникло велике бажання ставитись до вибору своєї професії відповідально.


Дистанційне навчання. Завдання для учнів

ПДР для 5 класу пройдіть тестування та перевірте свої знання Тест 07.05.2021 ZOOM-конференція Татьяна Галушко приглашает вас на запланирова...