четверг, 10 октября 2019 г.

Перший урок 2019-2020 н.р.


Перший урок
6 клас
вчитель: Галушко Т.В.
Тема: УКРАЇНА – ЄДИНА КРАЇНА
Мета: поглибити знання учнів про історію, природні ресурси, культурну
спадщину України; формувати культуру взаємовідносин між людьми, повагу дотрадицій і звичаїв українського народу; виховувати почуття патріотизму;
сприяти розвитку пізнавального інтересу, любов до природи.
Обладнання та оформлення: Державний Прапор України; класна
кімната (зал) прикрашена повітряними кульками, елементами народної
символіки; проектор, комп’ютер; записи музики, відеоролики: «Небесна сотня»,мультимедійна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Учні розташовуються в класній кімнаті. Лунає пісня про Україну.
ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності учнів.
Вчитель:
Добрий день, мої любі діти!
Я щаслива зустріти вас.
Хай вам радісно сонечко світить
Й будемо вчитися…
 В добрий і мирний  час!
Під музичний супровід пісні « Моя Україна» учениці читають вірш «Ти єдина,Україно!»
Учениця 1:
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу
Володарка земель і вод -
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ.

Учениця 2:
І козаки, й стрільці січові
За тебе гинули в полях.
У небесах сузір'я Лева
Нам світить на Чумацький Шлях.
Стражденна чаєчко-небого,
Єдині два твої крила.
Виходим, нене, у дорогу,
Аби ти вільною була.
Нехай ніхто не половинить
Твоїх земель, не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на світі в нас одна!
           
3. Повідомлення теми уроку.
Є слова, які народжуються для того, щоб торкнути найніжніші струни душі людської. До таких слів належить найрідніше для кожного з нас слово – Україна.
           - Що для вас означає слово «Україна»? Які асоціації і уявлення викликають у вас із цим словом? (Домівка, родина, вулиця, бабуся, стежка, дідусь, поле, тато, річка, мама, синій гай, ліси,  небо, сонце, дощик, сніг)
                -     Діти, що ж таке Батьківщина?
        (Відповіді дітей: рідна хата, тато і мама, сади, поля, ріки, наша пісня,            наша мова, гаї, луги, молитви щоденні, сонечко, квіти і т.д.)
У кожної людини є велика Батьківщина—країна, де вона народилася. Наша держава називається Україною. Вона має славну і давню історію, прекрасну мову і високу культуру. Святою для кожної людини є земля, де вона зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню колисанку, а потім народну пісню, вперше пішла стежкою до школи.
— Тема нашого уроку: «Україна єдина країна».
 (Тема написана на дошці)
IV. Основна частина
Учитель: У цьому році ми відзначили 23 роки з того часу, як Україна стала незалежною державою. Історично становлення нашої країни відбувалося протягом багатьох віків. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на незалежність.
Сьогодні ж 1991 рік вписано в новітню історію України, як час, з якого почалася нова сторінка розвитку державності. Проте важливо пам’ятати історичні постаті та події для того, щоб не забувати про шлях, який довелося подолати українській державі у своєму становленні.
– Подивіться, будь ласка, у вікно: шепоче замріяний вітер слова
кохання річці синьоокій, а день стоїть у шелестах золота та яскравих кольорах осінніх квітів. Обнялися голубе небо і пожовкле колосся безкраїх степів. Такою ми бачимо під вересневим сонцем нашу неньку – Україну. Вона горда від того, що зуміла виховати людей, здатних об’єднатися на Майдані, здобути волю, вибороти справедливість. Ми заявили про себе, як про велику націю, гідну зайняти достойне місце у світовій спільноті.
Трагічні події в Україні, починаючи з листопада минулого року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Кожному з нас необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна сотня».
(Демонстрація відеофрагменту «Небесна сотня»)
Учитель: – Вшануємо їх пам’ять хвилиною мовчання.
- Поясніть як ви розумієте цей вислів «Україна - єдина країна».?
- Чому хтось хоче розділити наші землі, роз’єднати народ?
- Назвіть обласні центри України.
- Скільки їх є разом?
І ще у складі нашої держави є Автономна Республіка Крим.
Кожен пишається своєю рiдною землею. Завжди хоче сказати про неї найкраще. Що ви знаєте про Україну?
Учитель: А зараз ми проведемо вікторину «Чи знаєте ви Україну?»
1. У якій півкулі знаходиться на карті наша Батьківщина? (У східній).
2. На якому материку ми живемо? (Євразія).
3. Коли країна проголосила свою незалежність? (24 серпня 1991 року).
4. Де знаходяться географічний центр Європи? (На території України в
Закарпатській області поблизу с. Ділове).
5. Як називається найвища вершина Карпат? (Гора Говерла, 2061 м).
6. Яка найбільша річка в Україні? (Дніпро).
7. Як називається столиця України? (м. Київ).
8. Яке найбільше озеро в Україні? (озеро Сасик).
9. Найголовнiший майдан нашої країни. (Майдан Незалежності.)
10.Кого називають Кобзарем України? (Т.Г.Шевченка.)
11. Що святкують українцi 28 червня? (день Конституції.)
12. Основний закон України. (Конституцiя.)
13.Державна мова України. (Українська.)
14. Найголовнiша пiсня країни. (Гiмн.)
15. Хто автор слiв Гiмну України? (Чубинський.)
Учитель: – Україна – одна з найбільших держав Європи. За офіційною
статистикою на 1 січня 2014 року в Україні проживає 45,5 мільйонів осіб. За
цим показником Україна займає 29 місце у світі. Оскільки це велика країна, то живуть у ній люди різних національностей. Поряд з українцями на території України проживають представники понад 100 національностей.
Завдання: Здійсніть уявно подорож містами України і скажіть, хто вас зустріне:
у Києві – (киянин);
у Кіровограді – (кіровоградець);
у Харкові –(харків’янин);
у Львові – (львів’янин);
у Сумах – (сумчанин);
у Донбасі – (донбасівець);
в Одесі – (одесит);
у Чернівцях – (чернівчанин);
у Чернігові – (чернігівець);
у Полтаві – (полтавчанин).
Учитель: – Слава країни – це не лише її територія, мова, природні
багатства, а головне – люди, які своїми здобутками прославляють країну на весь світ. Слід згадати найвидатніших з-поміж тих, чиї імена назавжди увійшли в історичну пам’ять, у душу народу українського.
1)    Тарас Григорович Шевченко – український поет, філософ, письменник,
графік, художник, політик, громадський діяч, і, як кажуть самі українці,
духовний батько сучасного українського народу.
2)    Григорій Сковорода – педагог, поет, просвітитель, філософ, автор
трактатів, байок, пісень.
3)    Микола Лисенко, український композитор, автор опер «Тарас Бульба»,
«Наталка Полтавка», «Енеїда», автор дитячих опер і оперет.
4)    Михайло Грушевський – історик, організатор української науки,
професор, автор ілюстрованої історії України.
5)    Борис Патон всесвітньо відомий вчений у сфері металургії і технології
металів, академік, президент Національної АН України, автор технології
зварювання тканин.
6)    Ігор Тамм – видатний фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з
фізики. Його дитинство пройшло у Єлисаветграді (нині Кіровоград), закінчив
Єлисаветградську чоловічу гімназію (1913 р.).
7)    Микола Амосов – видатний український лікар, учений у сфері серцево-
судинної хірургії, біокібернетик.
8)    Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, Герой України.
Відомі українські спортсмени:
Сергій Бубка (стрибки з жердиною), Лілія Подкопаєва (спортивна
гімнастика), Оксана Баюл (фігурне катання), Яна Клочкова (плавання), Олег
Блохін і Андрій Шевченко (футбол), Ірина Дерюгіна і Ганна Безсонова (художня
гімнастика), брати Віталій та Володимир Клички, Василь Ломаченко і
Олександр Усик (боксери).
Учитель: – У прислів’ях, приказках, крилатих виразах втілені моральні
цінності українського народу, які живуть сотні років та висвітлюють найвищу
мудрість – як бути Людиною.
– А зараз ми проведемо конкурс «Дерево мудрості».
(На гілках виробленого з паперу дерева висять незакінчені прислів’я.
Учням пропонуємо закінчити їх).
«Без верби і калини…» (немає України).
«Людина без рідної землі…» (як соловей без гнізда).
«За рідний край…» (життя віддай).
«Та земля мила…» (де мати народила).
«За народ і волю…» (віддамо життя і долю).
«Жити – …» (Вітчизні служити).
«Нема на світі другої України…» (немає другого Дніпра).
Підсумок уроку
- Яким буде майбутнє країни залежить від кожного з нас. Батьківщина, як мати, одна. Ми повинні дбати про неї, щоб вона була багатою, квітучою, яскравою. А для цього нам треба любити її, плекати, захищати. Ви, діти, повинні рости розумними, роботящими, щоб перетворити рідну державу на країну ваших мрій.
(Демонстрація відеофрагменту «Україна прекрасна»)
Усі ми сподіваємося, що найзаповітніше бажання українців сьогодні - жити під мирним небом України і не допустити війни здійсниться обов'язково.
Наша країна - наша єдина Україна
В кожнім суспільстві потрібен лад,
Злагода, співіснування.
І зацвіте вся земля, мов сад,
Радісним буде світання.

Дистанційне навчання. Завдання для учнів

ПДР для 5 класу пройдіть тестування та перевірте свої знання Тест 07.05.2021 ZOOM-конференція Татьяна Галушко приглашает вас на запланирова...